Συμμετοχή του σχολείου στο 1ο Μαθητικό Συνέδριο Ανατολικής Αττικής

SYNEDRIO3

Με ιδιαίτερη επιτυχία το σχολείο μας συμμετείχε στο 1ο Μαθητικό Συνέδριο που διοργάνωσε η ΔΔΕ Ανατολικής Αττικής με θέμα “Ερευνητικές Διαδρομές στον Πολιτισμό και στις Επιστήμες. Το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε με δύο ανακοινώσεις που αφορούσαν το περιβάλλον και την κλιματική αλλαγή με επιβλέποντες καθηγητές κ.κ. Λαδά Νίκο, Παπαδοπούλου Αγγελική, Πράττα Ελένη. Η μία με θέμα την Υδρογονοκίνηση ως εναλλακτική πηγή ενέργειας στην κίνηση των αυτοκινήτων από τους μαθητές  Μητρόπουλο Κωνσταντίνο, Μπεγκάι Μπρούνο, Μπίνη Μιχαήλ, Πικούνη Χρυσάνθη, Ραπτάκη Σταυρούλα, Σβαλμπονάιτε Δήμητρα. Η δεύτερη με θέμα την Αντλησιοταμίευση ως μέθοδο αποθήκευσης της ενέργειας που παράγεται από Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας από τους μαθητές Δραΐνα Στυλιανό, Παπαϊωάννου Ναυσικά Χριστίνα, Σιγάλα Σμαράγδα, Χαβαλέ Πέτρο και Χαϊδεμένο Γεώργιο. Όλοι οι μαθητές δέχθηκαν συγχαρητήρια από τον Διευθυντή ΔΕ Ανατολικής Αττικής κ. Μαρίνο Ανδρέα, τους κριτές αλλά και από όλους όσοι παρακολούθησαν τις παρουσιάσεις τους.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους!

SYNEDRIO 2

SYNEDRIO 1